Perfekcja
Lakiernia proszkowa
Warszawa
Używamy wyłącznie wysokiej klasy materiałów malarskich posiadających niezbędne certyfikaty i atesty dopuszczające do stosowania w budownictwie.
Antykorozja
Stosujemy farby podkładowe z zawartością cynku, które gwarantują wytrzymałość antykorozyjną detalom stalowym w warunkach atmosferycznych.
Wykonujemy powłoki we wszystkich kolorach ujętych w międzynarodowej systematyce RAL, również o grubej lub drobnej fakturze powierzchni, matowe, błyszczące lub metaliczne, a także powłoki w wykonaniu fasadowym.
Piaskowanie, Śrutowanie
Wykonujemy obróbkę strumieniowo- ścierną (piaskowanie lub śrutowanie) jako jeden z elementów przygotowania powierzchni detalu przed polakierowaniem lub jako samodzielną usługę. Maksymalna długość detalu do 8 m. Wykonujemy pełne chromianowanie dla detali aluminiowych przy użyciu preparatów niemieckiej firmy Nabu.
Szkiełkowanie
Wykonujemy obróbkę strumieniowo- ścierną SZKIEŁKOWANIE granulatem szklanym lub mikrokulkami jako jeden z elementów przygotowania powierzchni detalu przed polakierowaniem lub jako samodzielną usługę.
Jest ona szczególnie przydatna do obróbki stali szlachetnych, odlewów aluminiowych i żeliwnych, elementów karoserii w procesie renowacji.
Lakierowanie proszkowe jest jednym z najtrwalszych i najbardziej ekologicznych przemysłowych sposobów naniesienia estetycznej powłoki malarskiej, przede wszystkim na metale.
Najważniejszym warunkiem wykonania zgodnego z normami qualicoat (dla aluminium) lub qualisteel (dla stali) pokrycia jest odpowiednie dla poszczególnych materiałów przygotowanie powierzchni, a następnie dobranie odpowiedniego zestawu najlepszej jakości farb.
Powlekamy profesjonalnie i z odpowiednim przygotowaniem:
- aluminium
- stal czarną
- stale szlachetne
- stal ocynkowaną
- żeliwo
- inne metale
W naszej ofercie dostępne kolory z palet RAL i RAL design, RAL metallic, NCS, a także z firmowych palet wszystkich producentów farb:
- powłoki gładki połysk
- powłoki gładki satyna
- powłoki gładki głęboki mat
- powłoki gładki mat w wielu stopniach matu
- powłoki drobna struktura
- powłoki drobna struktura perlista
- powłoki gruba struktura w wielu stopniach połysku
- powłoki gruba struktura perlista
- powłoki metaliczne
- powłoki strukturalne typu antyk (złoto, srebro, miedź)
- powłoki bezbarwne matowe
- powłoki bezbarwne błyszczące
- powłoki imitujące chrom
- powłoki fluorescencyjne
- powłoki antygraffiti
- powłoki antybakteryjne na bazie jonów srebra (certyfikowane)
- powłoki z atestami do kontaktu z wodą i żywnością
- powłoki ekstremalnie odporne chemicznie z farb termoplastycznych
Farby proszkowe mają atesty ITB do stosowania w budownictwie, kolejnictwie, atesty PZH, palności, qualicoat class I i II, GSB.
Celem stosowania powłok proszkowych jest:
- zabezpieczenie antykorozyjne i wieloletnie utrzymanie w estetyce wyrobów pracujących na zewnątrz w warunkach zasiarczenia miejskiego lub w warunkach zasolenia- nadmorskich,
- zabezpieczenie antykorozyjne urządzeń przemysłowych w warunkach wysoko korozyjnych – kopalnie, huty
- uszlachetnienie artykułów dekoracyjnych,
- zabezpieczenie higieniczne i antykorozyjne w przemyśle spożywczym i w chłodniach (atesty PZH),
- zabezpieczenie antyseptyczne- powłoki o właściwościach bakteriobójczych na bazie jonów srebra (sale operacyjne i obiekty użyteczności publicznej, balustrady w budynkach),
- uzyskanie estetycznej i odpornej powłoki malarskiej w wielu kolorach strukturach i stopniach połysku niedostępnych dla technik natryskowych.
Technika malowania proszkowego ma wiele zastosowań:
- architektura (bramy i ogrodzenia, balustrady schodowe, balkonowe, elewacje aluminiowe, aluminiowa stolarka okienna, stalowe elementy architektury, zabudowy ogniotrwałe, elementy wystroju wnętrz, meble i ścianki loftowe, sprzęt oświetleniowy, mała architektura miejska).
- sprzęt AGD i RTV (lodówki, kuchnie, kuchnie mikrofalowe).
- przemysłowe obudowy dla elektroniki (kolejnictwo, autobusy elektryczne, szafy sterownicze, rozdzielnie, sprzęt medyczny i kosmetyczny).
- motoryzacja (felgi, ramy, części zawieszeń, silników, elementy karoserii, relingi).
- szyldy i reklamy.
Malowanie proszkowe polega na naniesieniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na uziemiony element, a następnie spolimeryzowanie warstwy w piecu. Zwykle następuje to w temperaturze ok. 160- 200 st. C.
Farba to mieszanka żywic poliestrowych lub epoksydowych z barwnikiem, wypełniaczami, dodatkami utwardzającymi matującym itp.
Rodzaje farb:
- farby proszkowe na bazie żywic epoksydowych
- farby proszkowe poliestrowe
- farby mieszanki epoksydowo-poliestrowe
- farby poliuretanowe.
- PPE termoplastyczne
Charakterystyka poszczególnych materiałów:
Farby proszkowe epoksydowe:
Są twarde mechanicznie i odporne chemicznie. Mają słabą odporność na promieniowanie UV i tendencje do utraty barw, matowienie i kredowanie. Zastosowanie wewnętrzne lub podkłady.
Farby proszkowe poliestrowe:
Są odporne chemicznie, stabilne w zakresie zachowania barw w UV. Zastosowanie na zewnątrz jak i wewnątrz budynku mieszkalnego. Nie zapewniają całkowitej szczelności powłoki i dlatego dla elementów stalowych pracujących na zewnątrz należy użyć podkładu epoksydowego.
Farby mieszanki epoksydowo-poliestrowe:
Są połączeniem zalet i wad czystych poliestrów z czystymi epoksydami. Mogą mieć lepsze właściwości mechaniczne i chemiczne, ale ich zastosowanie ogranicza się do wnętrz.
Metoda proszkowa ze względu na konieczność użycia specjalistycznego sprzętu do aplikacji i polimeryzacji jest domeną profesjonalnych zakładów. Do amatorskiego wykorzystania dostępna jest jedynie w ograniczonym zakresie.
Nasza lakiernia proszkowa jest jedną z najstarszych w Warszawie i dlatego Warszawa dostarcza nam najwięcej Odbiorców usług.
Adres
05-870 Błonie
ul. Grodziska 15
Godziny otwarcia
7:00 – 16.00
Poniedziałek – Piątek
Kontakt
Telefon: 601-255-994
Email: lakiernia@lakiernia.waw.pl