Karoseria po szkiełkowaniu

Szkiełkowanie
Warszawa

Szkiełkowanie wykonujemy w najlepszej na rynku  kabinie marki Sciteex o wymiarach 7400x2300x2300, dzięki bardzo wydajnym wyciągom zapewnia operatorowi doskonałą widoczność operatorowi co umożliwia dużą dokładność obróbki. Wyciąg cyklonowy usuwa zanieczyszczenia od ścierniwa. Dzięki temu powierzchnia jest po obróbce niezanieczyszczona. Kabina ma precyzyjną i stabilną regulację ciśnienia roboczego. Dlatego osiągany efekt jest w pełni powtarzalny. W identycznej kabinie śrutujemy śrutem staliwnym stal czarną.

Wykonujemy szkiełkowanie:

  • elementów aluminiowych- odlewów, obudów, felg, silników, gaźników.
  • wielkogabarytowych obudów aluminiowych i ze stali szlachetnych.
  • karoserii i elementów blacharskich pojazdów.

 

Szkiełkowanie jest jedną z najmniej inwazyjnych metod czyszczenia. Zapewnia zachowanie oryginalnych wymiarów pasowanych powierzchni obrabianych elementów przy jednoczesnym powierzchniowym ich utwardzeniu i wygładzeniu.

Cele stosowania szkiełkowania:

  • czyszczenie elementów aluminiowych w procesie renowacji.
  • obróbka powierzchniowa dla ograniczenia zabrudzeń eksploatacyjnych przez utwardzenie powierzchniowe materiału i zamknięcie mikroporów aluminium. Tak obrobiona powierzchnia pozostaje czysta i łatwa do oczyszczenia przez długi czas.
  • usuwanie przebarwień spawalniczych i ujednolicenie wyglądu powierzchni elementów ze stali szlachetnych.
  • przygotowanie powierzchni ze stali szlachetnych i aluminium do lakierowania (szorstkowanie, zwiększenie powierzchni przylegania farb dla lepszej przyczepności powłoki).
  • uzyskanie pożądanego ostatecznego wyglądu elementów bez końcowego lakierowania.

 

Szkiełkowanie jest jedną z wersji obróbki strumieniowo-ściernej. Jest technicznie zbieżne z piaskowaniem i śrutowaniem. Różni się jednak użytym ścierniwem. Może tu być zastosowany ostrokrawędziowy granulat szklany lub mikrokulki szklane. Oba ścierniwa są dostępne w wielu gradacjach co umożliwia  uzyskanie całego spektrum efektów. Zależą one od  kombinacji użytego ścierniwa w połączeniu z obrabianym materiałem oraz od zamierzonego celu zastosowania tej obróbki w procesie produkcji elementów.

Szkiełkowanie dzięki użyciu neutralnego chemicznie ścierniwa, jakim jest atestowane szkło jest jedynym medium przeznaczonym do obróbki stali szlachetnych i aluminium.

Użycie ścierniw typu śrut staliwny jest błędem w przypadku obróbki stali szlachetnych i aluminium. Powoduje inkrustowanie cząstek  wysoce korozyjnych do nierdzewnych detali, które pokryją się wkrótce rdzawym nalotem. Natomiast użycie piachu kwarcowego nie gwarantuje powtarzalności efektu końcowego.

Warszawa i jej okolice to główny rynek zbytu naszych usług.

 

Adres

05-870 Błonie
ul. Grodziska 15

Godziny otwarcia

7:00 – 16.00
Poniedziałek – Piątek